Blog

Amerika Satılık Ev Siteleri

Amerika Satılık Ev Siteleri

Amerika satılık ev web siteleri gayrimenkul yatırımına yönelen kişilerin tercih ettikleri sitelerdir. Bu sitelerde satışa sunulan evlere ait ilanlar yayınlanır. Böylelikle yatırım hedefi taşıyan kişiler aradıkları eyalet ve semtte bulunan satılık ev ilanlarını inceleyerek uygun evleri alarak yatırımlarını yaparlar.

Amerika satılık ev arayan kişilerin kullanabilecekleri onlarca site vardır. Bu siteler ilan sayısı, içeriği ve güvenilirliği gibi kriterler sayesinde birbirinden ayrılırlar. Bu nedenle ev almayı düşünenlerin siteleri inceleyerek uygun olanı bulmaları gerekir.

Amerika Sahibinden Gibi Siteler

Amerika satılık ev arayanlar sahibinden gibi sitelerin Amerika’da olup olmadığını araştırırlar. Sahibinden Türkiye’de emlak alım satımında satıcı ile alıcı arasında hızlı bağ sağlayan ve satışları kısa sürede gerçekleştirme imkanı sunan bir sitedir. Bu sitede satılık ev ilanları yayınlanarak alıcıya ulaşmaya çalışır. Alıcılar ise ilanları ev isteklerine uygun filtreler kullanarak kısa sürede bulurlar. Bu nedenle Amerika’nın sahibinden gibi sitesi merak edilir.

Amerika’da sahibinden benzerinde pek çok site hizmet verir. Bu siteler incelenerek Amerika’nın istenilen eyaletinde bütçeye uygun özelliklerde evin bulunması mümkün olur. Bu siteler arasında Zillow, Trulia ve RedFin gibi siteler bulunur.

Amerika’da Satılık 1+1 Evler

Amerika’da satılık 1+1 evlerin bulunması mümkündür. Satın alınmak istenen ev 1+1 özelliğine sahip olacaksa sitede bu kriterde arama yapmak gerekir. Bu sayede uygun evler listelenir. Listeden 1+1 amerika satılık ev fiyatları incelenir.

1+1 evlerin fiyatlarının oda sayısı fazla ve büyük evlere göre uygun olması yatırım için tercih edilmelerini sağlar. Bu evler yaşamak için alınmıyorsa kiraya vermek için tercih edilebilir. Kiraya verme oranının yüksek olması sayesinde pek çok kişi tarafından yatırım olarak tercih edilirler.

Amerika'da Satılık 1+1 Evler

En İyi 5 Amerika Satılık Ev Siteleri

Amerika satılık ev ilanlarına ulaşmak ve online alım yapmak için yatırımcıların kullanabilecekleri site sayısı gün geçtikçe artış gösterir. Site sayısının fazla olması gayrimenkul alımı için site seçimini zorlaştırır. Ancak Amerika’nın en iyi 5 online gayrimenkul siteleri olarak kabul edilebilecek ve yıllardır güvenle tercih edilen siteler vardır.

Bu siteler;

  • Zillow
  • Yahoo! Homes
  • Redfin
  • Homes.com
  • Trulia

Bu sitelere tarayıcılar üzerinden ulaşmak mümkündür. Site sayfasına girildiğinde Amerika’nın çeşitli bölgelerinde Amerika ev fiyatları satılık ilanları görülür. İlanlar bütçeye ve tercih edilen yerine göre seçilebilir.

Zillow

Amerika satılık ev siteleri arasında en iyileri olarak ifade edilebilecek site Zillow isimli sitedir. Bu site 2000 yılından beri hizmet veren bir emlak sitesidir. Geniş veritabanı bulundurmasının sayesinde ülkenin en büyük sitesi olma özelliğine sahiptir. Bunu da günlük 1,5 milyon kullanıcıya ulaşmasıyla kanıtlar.

Zillow sitesi üzerinden Amerika satılık ev ilanlarına ulaşılır. İlanlar resimlerle alıcıya sunulur. Böylelikle alıcılar evin aradıklarına uygun olup olmadığını anlarlar. Sitede ilanlarla ilgili fiyat tahmini, alış-satış fiyatları ve vergi oranları gibi bilgiler de bulunur. Sitenin mobil uygulama üzerinden kullanılması da mümkündür. Zillow’un aylık ziyaretçi sayısı ise 36 milyon olarak ifade edilir.

Zillow

Yahoo! Homes

En iyi Amerika satılık ev sitelerinden ikincisi Yahoo Homes isimli sitedir. Site aylık 20 milyon ziyaretçi sayısına ulaşarak ülke gayrimenkul alışverişi için yaygın tercih edildiğini kanıtlamıştır.

Yahoo Homes sitesi ev satın almanın dışında ev sahiplerinin kazanç elde etmek veya yeni ev almak için önceki evlerini satmalarına da imkan tanır. Böylelikle ev sahipleri ilanları vererek alıcıya ulaşırlar. Site bunun dışında ev tadilatı konusunda da kişilere yardımcı olur.

RedFin

Amerika satılık ev sitelerinin en iyilerinden birisi RedFin isimli sitedir. Bu site sayesinde Amerika sınırlarında ev sahibi olmak mümkün olur. Ev alımı ve satımıyla kazanç sağlayan site online ve mobil şekilde kullanıma uygundur.

Redfin sitesi 2017 yılından beri halka açık şekilde hizmet vermekte olup lider konumundadır. Site Seattle merkezli olup Amerika’daki hem satılık hem de kiralık ev ilanlarına ulaşılmasını sağlar.

Redfin

Homes.com

Homes Amerika’daki satılık ev web siteleri arasındadır. Bu site sayesinde milyonlarca ilana kısa sürede ulaşılır. İlanlardaki evlerin fiyat, konum ve tür gibi özelliklerine göre incelenme imkanı vardır. Tercih edilme oranı yüksek olan site diğer emlak sitelerine veritabanı sağlama özelliğine sahiptir.

Homes.com ev alacaklara danışmanlık hizmeti de verir. Bunun için sitedeki emlak danışmanlarından yararlanılır. Böylelikle Amerika ev satma ve ev alma prosedürlerinin danışılması sağlanır. Bu sitenin aylık ziyaretçi sayısı ise 5 milyon ziyaretçidir.

Trulia

Amerika’da en iyi emlak sitelerinden sonuncusu Trulia isimli emlak sitesidir. Bu sitenin özelliği Zillow’un alt kuruluşu olmasıdır. Bu nedenle Zillow sitesindeki emlak arama karmaşasının sade hale gelmesini sağlamak için kurulmuştur.

Trulia satışta olan evler için orijinal fotoğraflar yayınlar. Ayrıca evler konusunda kişilerin yorum yapmasına imkan sunar. Mahalle bazında arama yapmaya imkan tanıyan sitenin ilanlarını web sitesinden görmek mümkün olduğu kadar mobil uygulamada görmek de mümkündür. Zillow alt kuruluşu olan sitenin aylık ziyaretçi sayısı ise 23 milyondur.

Sık Sorulan Sorular

Amerika’da En Ucuz Evler Nerede?

Arkansas, Oklahoma, Tennessee, Missouri ve Teksas Amerika’nın en ucuz evlerinin bulunduğu bölgelerdir.

Türkiye’de En Ucuz Ev Fiyatları Nerede?

Türkiye’de en ucuz ev fiyatlarını Doğu Anadolu Bölgesi illerinde görmek mümkündür. Bu iller arasında Mardin, Şırnak, Batman ve Siirt illeri bulunur.

Amerika’da Ev Almak Mantıklı Mı?

Ev almak Amerika için mantıklı bir işlemdir. Çünkü 1 yıl önce belirli fiyata satın alınan evin kira geliri nedeniyle satın alma fiyatını karşılaması mümkündür. Bunun dışında Amerika’nın bazı bölgelerinde fiyatlar Türkiye’ye oranla oldukça düşüktür. Böylelikle yurt dışında ev sahibi olunmuş olur.

Amerika’da Ev Almak Zor Mu?

Amerika’da ev almak Amerika’da uzman desteği ile yapıldığında zor olmayan bir süreçtir. Satın alma işlemi için pasaport sahibi olunması yeterli olur. Ev alıp ülkede yaşamak içinse ülke şartlarının taşınması gerekir.

Sonuç

Amerika satılık ev web siteleri hizmet olarak birbirine benzeyen ancak ilan içeriği yönünden farklılaşan sitelerdir. Ayrıca ilan yoğunluğu bölgeler arasında değişir. Bu nedenle sitenin doğru seçilme istenilen konumdaki satılık evin bulunmasını kolaylaştırır. İlanlarda ev fiyatlarını farklı aralıklarda görmek mümkündür.

Fiyat konusunda dezavantaj yaşamamak içinse Amerika emlak piyasasını bilmek gerekir. Fiyatlarla ilandaki evin orantılı olması ve satın alma işlemleri bilinmesi gereken konulardır. Bu konulardaki uzman desteği ise vegawest.com üzerinden alınabilir. Evin alınması için kullanılması gereken belgeler, pasaport, devir işlemleri ve ücretin ödenmesi gibi aşamalarda bilgi ve çalışmalarla evin satın alınması için destek sağlarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir