Türk Vatandaşı Olarak Amerika’dan Ev Satın Alabilir Miyim?

Kesinlikle evet. Türk vatandaşları da Amerika’dan konut satın alarak ev sahibi olabiliyor. Bunun için ise Amerikan vatandaşı olmanıza ya da Amerika’da oturum iznine sahip olmak gibi bir şart bulunmuyor. Hatta Amerika vizeniz olmasına da gerek yok. Sadece geçerli bir pasaportunuz olması yeterli.

Amerika’daki Konut Yatırımlarımı Neden VegaWest ile Yapmalıyım?

VegaWest olarak Türkiye’deki yatırımcılarımıza, inşaat portföyümüzde yer alan projelerimizden düşük yatırım bütçelerine sahip, hızlı geri dönüş süresi sağlayan konutlar sunuyoruz. Ayrıca, gelecek vaadeden bölgelerdeki konutlara odaklanarak yatırım geri dönüş süresini daha da hızlandırmayı hedefliyoruz.

 

Neden VegaWest,

 

 • Türkiye ve Amerika’daki tecrübeli inşaat ve gayrimenkul ekip desteği sağlıyoruz.
 • Devlet garantili yüksek kira getirisi olanağı sunuyoruz.
 • Şeffaf süreç yönetimi ve bilgi paylaşımı süreçleri ile sizleri bilgilendiriyoruz.
 • Konut yönetiminde yalnızca %8 komisyon komisyon alıyoruz.
 • Satın almış olduğunuz konutlar için 1 yıl inşaat tam bakım ve onarım garantisi veriyoruz.
 • Konut yatırımlarınızı, yatırım geri dönüşü kısa olan ve gelecek vadeden yatırım bölgelerinde gerçekleştiriyoruz.
 • Broker Anlaşması çerçevesinde ödemeyi Türkiye’deki şirketimiz aracılığıyla alıyoruz. Avukat ve tapu masrafları dışında ekstra bir masraf almıyoruz. Ödeyecekleriniz çok net. Öngörülmeyen sürpriz masraflarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.
 • Tapunuz Türkiye’deki gayrimenkul firmamız ve Amerika’daki inşaat şirkemizin güvencesi ile size teslim ediliyor.
 • Şeffaf bilgi akışı sayesinde karmaşık görünen bu süreci sizin için adım adım yönetiyoruz.

Konut Alırken Yasal İşlemleri Nasıl Takip Edebilirim?

Konut alma süreci ile ilgili tüm yasal süreçler şirket avukatımız tarafından takip ediliyor. Tapunuz çıktıktan sonra FedEx kargo ile 2 gün içerisinde adresinize teslim ediliyor. Tapunuz çıktıktan yaklaşık 1 ay sonra ise ilgili belediyenin web sitesinde isminize kayıtlı tapunuzun online bir şekilde sorgulamasını yapabiliyorsunuz.

Satın Aldığım Konutu Daha Sonra Nasıl Satabilirim?

Tapusuna sahip olduğunuz konutu aynı Türkiye’de olduğu gibi dilediğiniz kişiye satabilirsiniz. Alıcının aynı şekilde tapu ve avukatlık masraflarını ödemesi gerekiyor. Dilerseniz, VegaWest olarak alıcı ve satıcıdan %2 komisyon alarak satışa çıkarmış olduğunuz konutu bizler satışta bulunan kendi portföyümüzün içerisine ekleyerek satabiliriz. Bu satış süreci ortalama 1 ay sürmektedir.

Amerika’da Konut Almak İçin Mortgage Kullanabilir Miyim?

Evet kullanabilirsiniz. Süreç Türk vatandaşları için Amerikan vatandaşının aldığı Mortgage’den biraz daha farklı olarak ilerliyor. Mortgage çekeceğiniz konutun değerinin en az 150 bin USD olması gerekiyor. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kiracı, Kiramı Ödemezse Ne Yapacağım?

Eğer kiracı, ödemede gecikme yaptıysa, öncelikle yasal ihtarlarımızı yapıyoruz. Eğer ödeme ihtarına rağmen kira ödemesi yapılmıyorsa,  kiracının değişimi ve konuttan çıkarılması için tahliye süreci başlatılıyor. Bu süreç Amerika’da 3-4 ay gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor. 

Unutmayın, Devlet garantili kira olduğu için kira bedelinin %80’e kadar devlet tarafından karşılanabiliyor. Dolayısıyla süreç içerisinde sizin açınızdan büyük mağduriyetler oluşmuyor.

Kiracı seçiminde oldukça hassasız. VegaWest olarak kiracı alım süreci titizlikle ekibimiz tarafımızdan yürütülüyor. Biz bu endişeleri ortadan kaldırmak için kiracının kredi skoru, adli sicil kaydı ve daha önceki kira ödeme geçmişlerini inceliyoruz. Konutunuz için kiracı alımı yapılırken sadece evrakları incelenmiyor, şirket çalışanımız konutunuza alınacak kiracı ile yüz yüze görüşmeler sağlıyor. Bu süreç sonrasında ise kiracıya karar veriliyor.

 

Aynı zamanda kiracınızın konutunuzda oluşturabileceği herhangi bir zarar ihtimaline karşı kiracıya da kiracının kendisinin ödeyeceği kiracı sigortasını zorunlu kılıyoruz.

Amerika’da Alım-Satım İşlemlerinin Maliyeti Nedir?

Tapu maliyeti konutun fiyatına göre değişkenlik gösterir. Ek olarak avukatlık maliyeti bulunuyor ve eğer bir ABD vergi numaranız yoksa vergi numarası çıkarılması gerekiyor. VegaWest olarak bu rakamları size dairenizi alırken önceden bildiriyoruz. VegaWest’te sürprize yer yok.

Konut sigortası- Konut Kasko Sigortası Öder Miyim?

Konutunuzla ilgili herhangi bir sorun oluşma ihtimaline karşı, sigortanızı dilerseniz 12 ay taksitle ödeyebilir ya da sene başında peşin ödeme avantajından da yararlanabilirsiniz.
Bu sigortalar konutun tamirat ve tadilat masraflarını ya da konutunuzun başına geri döndürülemeyecek bir hasar durumu gelme olduğunda yatırdığınız miktarı geri almayı sağlıyor. Bu süreç Türkiye’deki sigortacılık sisteminden farklı değildir.

Evi Şahsıma Mı Yoksa Amerika'da Adıma Kurulacak Bir Şirket Üstüne Mi Almalıyım?

VegaWest ile diler şahsınızın üstüne diler adınıza kurulacak bir LLC şirketin üstüne de alabilirsiniz. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. VegaWest ile satın alma süreci içerisinde bu konuyu da sizlere detaylı olarak anlatacağız.

Konut Yönetimi İçin İleri Dönemde Sizinle Çalışmak İstemezsem?

Size “Property Management” için farklı şirketler önerebiliriz. Unutmayın tapu sizin, bizden memnun kalmazsanız farklı bir şirketle çalışabilir ya da bu süreci kendiniz de yönetebilirsiniz.

Konut Almak için Amerika’ya Gitmem Gerekiyor Mu?

Konut almak için Amerika’ya gitmenize gerek yok. Hatta geçerli bir vizeniz olmasına da gerek yok. Sadece geçerli bir pasaportunuz olması yeterli. VegaWest olarak tüm bu süreci sizin için takip ediyor ve süreç ilgili gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Amerika’da konut sahibi olabilmek için gerekli olan evrakların bir kısmını online olarak iletebilirsiniz. Diğer evraklar ise gerekliyse konsolosluk randevu alma ve vekâlet işlemleri süreçleri boyunca adım adım size yardımcı oluyoruz.

Devlet Garantili Yüksek Kira Getirisi Nedir?

Bu devlet programının resmi adı Section8 olarak biliniyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin 1937 yılında kabul edilen Konut Yasası’nın belirli bir hükmünü ifade ediyor.

Section 8, düşük gelirli hane halkları için uygun, güvenli ve sağlıklı konutlara maddi destek sağlamayı amaçlayan bir program. Amacı, düşük gelirli bireylerin ve ailelerin uygun fiyatlı konut seçeneklerine erişimini sağlamak ve konut istikrarını artırmak. Sonuç olarak her ay alacağınız kirayı, Section 8 programı ve kalan kısmını ise kiracı ödüyor. Devlet desteği oranı toplam kiranın %80’ine kadar kapsayabiliyor.

Section8 sayesinde kiracının kirayı ödeyip ödemeyeceği konusunda kaygı duymanıza gerek yok. Örnek olarak Kovid-19 pandemi döneminde birçok kiracı çıkan yasalar gereği kira ödemelerini durdurdu , fakat Section8 devlet ödemelerinde aksama ve kesinti olmadı.

Konut Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir, Yatırım İçin Minimum Tutar Nedir?

Amerika’da konut almak için gerekli belgelerden biri, süresi dolmamış pasaporttur. Bilinenin aksine Amerika’da konut sahibi olabilmeniz için vize şartı bulunmuyor. Pasaport dışında sizlere bilgilerinizi doldurabilmeniz için bir online bir form gönderiyoruz. Gönderdiğimiz formdaki bilgilerle birlikte pasaport bilgilerinizi iletmeniz yeterli olacaktır.Yatırım için gerekli ortalama minimum tutar ise $75.000’dır.

Kira Getirili Konut Aldığımda İlk Kiramı Ne Zaman Alırım?

Satın almış olduğunuz konutun inşaat süreci devam ediyorsa öncelikli olarak bu süreç bitiminde devlet güvencesi şartlarına uygun kiracılara evinizin sunumunu yapıyoruz. Standartlarımıza uygun kiracıyı bulma süreci ortalama olarak bir haftayı buluyor. Sonrasında kira garantisi programı dahilinde kiracıların ilgili devlet kurumuna başvurularını yapıyoruz. Kiracının onaylanması ile birlikte yetkililer konutunuzu inceliyor ve bir eksiği olup olmadığına bakıyor. Onay süreçleri tamamlandıktan sonra ise kiralama süreci başlıyor. Kiralama sürecinden sonra kira getiriniz her ayın 16’sında bize daha önceden bildirimini yaptığınız dolar banka hesabınıza bizim tarafımızdan yatmış oluyor.

Satın Aldığım Konutta Kendim Oturmak İstersem Süreç Nasıl İşler?

Satın aldığınız konutta elbette kendiniz oturabilirsiniz. Bu talebinizi satın alma sürecinde bize bildirmeniz yeterlidir.

 

Eğer ileriki yıllarda böyle bir talebiniz olursa kiracının sözleşmesinin bitimini takiben evinize taşınmanız için programı birlikte yapabiliriz.

Kira Getirili Ev Yatırımı Yaptığımda Kiracı ile Kim İlgilenecek, Konutun Yönetimi Nasıl Yapılacak?

Property Management (Konut Yönetimi) VegaWest USA yani bizim tarafımızdan yapılıyor. VegaWest olarak biz tüm şeffaflığı ile bu süreçleri sizin için yönetiyoruz. Süreç içerisinde konutun bakım onarımının yapılması, konut sigortasının yapılması, emlak vergisinin ödemesi, kiracı ilişkileri, kiraların toplanması ve size ulaştırılması tamamen emlak yönetim firmamız tarafından yapılıyor.

Konut ve Emlak Vergimi Nasıl Ödeyeceğim?

VegaWest konut yönetimi  ile Amerika’da yapacağınız yatırımlarda ödenmesi gereken gelir ve emlak vergileriniz bizler tarafından düzenli olarak takip ediliyor. Bununla ilgili makbuzları ödemeler gerçekleştikten sonra tarafınıza gönderiyoruz. Dilerseniz yıllık gelir beyannamenizi kendiniz de takip edebilirsiniz.

 

Yıllık emlak vergisi, bizim çalıştığımız eyaletlerde 4 eşit taksit şeklinde ödenmektedir. Bu ödemeyi mevcut kiranızdan düşerek yapıyoruz.

Gelir Vergimi Nasıl Ödeyeceğim?

Bu süreci sizin adınıza VegaWest takip etmektedir. Eğer satın almış olduğunuz konut, gelir vergisi dilimine giriyorsa, ödemeniz gereken vergi sizlere muhasebecimiz aracılığı ile bildiriyoruz. Bu süreçte gerekli tüm ücretler talep ettiğimiz %8 mülk yönetimi komisyon bedelinin içinde bulunuyor. Amerika ve Türkiye’nin vergiler konusunda aralarında imzaladıkları ‘’Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması’’ gereğince bir kez ödemiş olduğunuz vergiyi tekrar Türkiye’de ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Satın Aldığım Konutun Ödemesini Nasıl Yaparım?

Satın almış olduğunuz konutun ödemesi, Türkiye’deki  şirketimize Garanti bankası aracılığıyla gerçekleşiyor . Ödemeyi TL ile yapacaksanız bunu dilediğiniz banka aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Dolar ile yapacağınız ödemelerde ise Garanti  bankası dolar hesabınızı kullanmanız gerekiyor.

Dilerseniz ödemeyi direkt olarak herhangi bir banka hesabınızdan Amerika’daki şirketimizin banka hesabına da gönderebilirsiniz.

Yüksek Bütçesi Olmayan Gençler de Amerika’da Konut Yatırımı Yapabilir Mi?

Kesinlikle evet. Amerika’da konut yatırımı yapmak için çok büyük bütçelere gerek yok. Dilerseniz tek tapu üzerinden ortaklarla birlikte konut sahibi olabiliyorsunuz. Dilerseniz ikinci bir seçenek olarak Amerika’da ortaklar adına limited şirket kurup satın alacağınız konut veya konutları bu şirketin içine taşıyabiliriz. Bu süreç ekstra masraflar olmadan ekibimiz tarafından sizin adınıza gerçekleştiriliyor.

 

Limited şirket( LLC ) kurmadan da tapuya ortak alabilirsiniz fakat tavsiyemiz birden fazla kişi olduğunda hisse devretme ya da yeni hissedar ekleme gibi konularda  sıkıntı yaşamamanız için limited şirket seçeneğini değerlendirmenizdir.

Türk Vatandaşı Olarak Amerika’dan Ev Satın Alabilir Miyim?

Kesinlikle evet. Türk vatandaşları da Amerika’dan konut satın alarak ev sahibi olabiliyor. Bunun için ise Amerikan vatandaşı olmanıza ya da Amerika’da oturum iznine sahip olmak gibi bir şart bulunmuyor. Hatta Amerika vizeniz olmasına da gerek yok. Sadece geçerli bir pasaportunuz olması yeterli.

Amerika’daki Konut Yatırımlarımı Neden VegaWest ile Yapmalıyım?

VegaWest olarak Türkiye'deki yatırımcılarımıza, inşaat portföyümüzde yer alan projelerimizden düşük yatırım bütçelerine sahip, hızlı geri dönüş süresi sağlayan konutlar sunuyoruz. Ayrıca, gelecek vaadeden bölgelerdeki konutlara odaklanarak yatırım geri dönüş süresini daha da hızlandırmayı hedefliyoruz.

 

Neden VegaWest,

 

 • Türkiye ve Amerika’daki tecrübeli inşaat ve gayrimenkul ekip desteği sağlıyoruz.
 • Devlet garantili yüksek kira getirisi olanağı sunuyoruz.
 • Şeffaf süreç yönetimi ve bilgi paylaşımı süreçleri ile sizleri bilgilendiriyoruz.
 • Konut yönetiminde yalnızca %8 komisyon komisyon alıyoruz.
 • Satın almış olduğunuz konutlar için 1 yıl inşaat tam bakım ve onarım garantisi veriyoruz.
 • Konut yatırımlarınızı, yatırım geri dönüşü kısa olan ve gelecek vadeden yatırım bölgelerinde gerçekleştiriyoruz.
 • Broker Anlaşması çerçevesinde ödemeyi Türkiye’deki şirketimiz aracılığıyla alıyoruz. Avukat ve tapu masrafları dışında ekstra bir masraf almıyoruz. Ödeyecekleriniz çok net. Öngörülmeyen sürpriz masraflarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.
 • Tapunuz Türkiye’deki gayrimenkul firmamız ve Amerika’daki inşaat şirkemizin güvencesi ile size teslim ediliyor.
 • Şeffaf bilgi akışı sayesinde karmaşık görünen bu süreci sizin için adım adım yönetiyoruz.
Konut Alırken Yasal İşlemleri Nasıl Takip Edebilirim?

Konut alma süreci ile ilgili tüm yasal süreçler şirket avukatımız tarafından takip ediliyor. Tapunuz çıktıktan sonra FedEx kargo ile 2 gün içerisinde adresinize teslim ediliyor. Tapunuz çıktıktan yaklaşık 1 ay sonra ise ilgili belediyenin web sitesinde isminize kayıtlı tapunuzun online bir şekilde sorgulamasını yapabiliyorsunuz.

Satın Aldığım Konutu Daha Sonra Nasıl Satabilirim?

Tapusuna sahip olduğunuz konutu aynı Türkiye’de olduğu gibi dilediğiniz kişiye satabilirsiniz. Alıcının aynı şekilde tapu ve avukatlık masraflarını ödemesi gerekiyor. Dilerseniz, VegaWest olarak alıcı ve satıcıdan %2 komisyon alarak satışa çıkarmış olduğunuz konutu bizler satışta bulunan kendi portföyümüzün içerisine ekleyerek satabiliriz. Bu satış süreci ortalama 1 ay sürmektedir.

Amerika’da Konut Almak İçin Mortgage Kullanabilir Miyim?

Evet kullanabilirsiniz. Süreç Türk vatandaşları için Amerikan vatandaşının aldığı Mortgage’den biraz daha farklı olarak ilerliyor. Mortgage çekeceğiniz konutun değerinin en az 150 bin USD olması gerekiyor. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kiracı, Kiramı Ödemezse Ne Yapacağım?

Eğer kiracı, ödemede gecikme yaptıysa, öncelikle yasal ihtarlarımızı yapıyoruz. Eğer ödeme ihtarına rağmen kira ödemesi yapılmıyorsa,  kiracının değişimi ve konuttan çıkarılması için tahliye süreci başlatılıyor. Bu süreç Amerika’da 3-4 ay gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor. 

Unutmayın, Devlet garantili kira olduğu için kira bedelinin %80’e kadar devlet tarafından karşılanabiliyor. Dolayısıyla süreç içerisinde sizin açınızdan büyük mağduriyetler oluşmuyor.

Kiracı seçiminde oldukça hassasız. VegaWest olarak kiracı alım süreci titizlikle ekibimiz tarafımızdan yürütülüyor. Biz bu endişeleri ortadan kaldırmak için kiracının kredi skoru, adli sicil kaydı ve daha önceki kira ödeme geçmişlerini inceliyoruz. Konutunuz için kiracı alımı yapılırken sadece evrakları incelenmiyor, şirket çalışanımız konutunuza alınacak kiracı ile yüz yüze görüşmeler sağlıyor. Bu süreç sonrasında ise kiracıya karar veriliyor.

Aynı zamanda kiracınızın konutunuzda oluşturabileceği herhangi bir zarar ihtimaline karşı kiracıya da kiracının kendisinin ödeyeceği kiracı sigortasını zorunlu kılıyoruz.

Amerika’da Alım-Satım İşlemlerinin Maliyeti Nedir?

Tapu maliyeti konutun fiyatına göre değişkenlik gösterir. Ek olarak avukatlık maliyeti bulunuyor ve eğer bir ABD vergi numaranız yoksa vergi numarası çıkarılması gerekiyor. VegaWest olarak bu rakamları size dairenizi alırken önceden bildiriyoruz. VegaWest’te sürprize yer yok.

Konut sigortası- Konut Kasko Sigortası Öder Miyim?

Konutunuzla ilgili herhangi bir sorun oluşma ihtimaline karşı, sigortanızı dilerseniz 12 ay taksitle ödeyebilir ya da sene başında peşin ödeme avantajından da yararlanabilirsiniz.

Bu sigortalar konutun tamirat ve tadilat masraflarını ya da konutunuzun başına geri döndürülemeyecek bir hasar durumu gelme olduğunda yatırdığınız miktarı geri almayı sağlıyor. Bu süreç Türkiye’deki sigortacılık sisteminden farklı değildir.

Evi Şahsıma Mı Yoksa Amerika'da Adıma Kurulacak Bir Şirket Üstüne Mi Almalıyım?

VegaWest ile diler şahsınızın üstüne diler adınıza kurulacak bir LLC şirketin üstüne de alabilirsiniz. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. VegaWest ile satın alma süreci içerisinde bu konuyu da sizlere detaylı olarak anlatacağız.

Konut Yönetimi İçin İleri Dönemde Sizinle Çalışmak İstemezsem?

Size “Property Management” için farklı şirketler önerebiliriz. Unutmayın tapu sizin, bizden memnun kalmazsanız farklı bir şirketle çalışabilir ya da bu süreci kendiniz de yönetebilirsiniz.

Konut Almak için Amerika’ya Gitmem Gerekiyor Mu?

Konut almak için Amerika’ya gitmenize gerek yok. Hatta geçerli bir vizeniz olmasına da gerek yok. Sadece geçerli bir pasaportunuz olması yeterli. VegaWest olarak tüm bu süreci sizin için takip ediyor ve süreç ilgili gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Amerika’da konut sahibi olabilmek için gerekli olan evrakların bir kısmını online olarak iletebilirsiniz. Diğer evraklar ise gerekliyse konsolosluk randevu alma ve vekâlet işlemleri süreçleri boyunca adım adım size yardımcı oluyoruz.

Devlet Garantili Yüksek Kira Getirisi Nedir?

Bu devlet programının resmi adı Section8 olarak biliniyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin 1937 yılında kabul edilen Konut Yasası'nın belirli bir hükmünü ifade ediyor.

Section 8, düşük gelirli hane halkları için uygun, güvenli ve sağlıklı konutlara maddi destek sağlamayı amaçlayan bir program. Amacı, düşük gelirli bireylerin ve ailelerin uygun fiyatlı konut seçeneklerine erişimini sağlamak ve konut istikrarını artırmak. Sonuç olarak her ay alacağınız kirayı, Section 8 programı ve kalan kısmını ise kiracı ödüyor. Devlet desteği oranı toplam kiranın %80'ine kadar kapsayabiliyor.

Section8 sayesinde kiracının kirayı ödeyip ödemeyeceği konusunda kaygı duymanıza gerek yok. Örnek olarak Kovid-19 pandemi döneminde birçok kiracı çıkan yasalar gereği kira ödemelerini durdurdu , fakat Section8 devlet ödemelerinde aksama ve kesinti olmadı.

Konut Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir, Yatırım İçin Minimum Tutar Nedir?

Amerika’da konut almak için gerekli belgelerden biri, süresi dolmamış pasaporttur. Bilinenin aksine Amerika’da konut sahibi olabilmeniz için vize şartı bulunmuyor. Pasaport dışında sizlere bilgilerinizi doldurabilmeniz için bir online bir form gönderiyoruz. Gönderdiğimiz formdaki bilgilerle birlikte pasaport bilgilerinizi iletmeniz yeterli olacaktır.Yatırım için gerekli ortalama minimum tutar ise $75.000’dır.

Kira Getirili Konut Aldığımda İlk Kiramı Ne Zaman Alırım?

Satın almış olduğunuz konutun inşaat süreci devam ediyorsa öncelikli olarak bu süreç bitiminde devlet güvencesi şartlarına uygun kiracılara evinizin sunumunu yapıyoruz. Standartlarımıza uygun kiracıyı bulma süreci ortalama olarak bir haftayı buluyor. Sonrasında kira garantisi programı dahilinde kiracıların ilgili devlet kurumuna başvurularını yapıyoruz. Kiracının onaylanması ile birlikte yetkililer konutunuzu inceliyor ve bir eksiği olup olmadığına bakıyor. Onay süreçleri tamamlandıktan sonra ise kiralama süreci başlıyor. Kiralama sürecinden sonra kira getiriniz her ayın 16’sında bize daha önceden bildirimini yaptığınız dolar banka hesabınıza bizim tarafımızdan yatmış oluyor.

Satın Aldığım Konutta Kendim Oturmak İstersem Süreç Nasıl İşler?

Satın aldığınız konutta elbette kendiniz oturabilirsiniz. Bu talebinizi satın alma sürecinde bize bildirmeniz yeterlidir.

Eğer ileriki yıllarda böyle bir talebiniz olursa kiracının sözleşmesinin bitimini takiben evinize taşınmanız için programı birlikte yapabiliriz.

Kira Getirili Ev Yatırımı Yaptığımda Kiracı ile Kim İlgilenecek, Konutun Yönetimi Nasıl Yapılacak?

Property Management (Konut Yönetimi) VegaWest USA yani bizim tarafımızdan yapılıyor. VegaWest olarak biz tüm şeffaflığı ile bu süreçleri sizin için yönetiyoruz. Süreç içerisinde konutun bakım onarımının yapılması, konut sigortasının yapılması, emlak vergisinin ödemesi, kiracı ilişkileri, kiraların toplanması ve size ulaştırılması tamamen emlak yönetim firmamız tarafından yapılıyor.

Konut ve Emlak Vergimi Nasıl Ödeyeceğim?

VegaWest konut yönetimi  ile Amerika’da yapacağınız yatırımlarda ödenmesi gereken gelir ve emlak vergileriniz bizler tarafından düzenli olarak takip ediliyor. Bununla ilgili makbuzları ödemeler gerçekleştikten sonra tarafınıza gönderiyoruz. Dilerseniz yıllık gelir beyannamenizi kendiniz de takip edebilirsiniz.

Yıllık emlak vergisi, bizim çalıştığımız eyaletlerde 4 eşit taksit şeklinde ödenmektedir. Bu ödemeyi mevcut kiranızdan düşerek yapıyoruz.

Gelir Vergimi Nasıl Ödeyeceğim?

Bu süreci sizin adınıza VegaWest takip etmektedir. Eğer satın almış olduğunuz konut, gelir vergisi dilimine giriyorsa, ödemeniz gereken vergi sizlere muhasebecimiz aracılığı ile bildiriyoruz. Bu süreçte gerekli tüm ücretler talep ettiğimiz %8 mülk yönetimi komisyon bedelinin içinde bulunuyor. Amerika ve Türkiye’nin vergiler konusunda aralarında imzaladıkları ‘’Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması’’ gereğince bir kez ödemiş olduğunuz vergiyi tekrar Türkiye’de ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Satın Aldığım Konutun Ödemesini Nasıl Yaparım?

Satın almış olduğunuz konutun ödemesi, Türkiye’deki  şirketimize Garanti bankası aracılığıyla gerçekleşiyor . Ödemeyi TL ile yapacaksanız bunu dilediğiniz banka aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Dolar ile yapacağınız ödemelerde ise Garanti  bankası dolar hesabınızı kullanmanız gerekiyor.

Dilerseniz ödemeyi direkt olarak herhangi bir banka hesabınızdan Amerika’daki şirketimizin banka hesabına da gönderebilirsiniz.

Yüksek Bütçesi Olmayan Gençler de Amerika’da Konut Yatırımı Yapabilir Mi?

Kesinlikle evet. Amerika’da konut yatırımı yapmak için çok büyük bütçelere gerek yok. Dilerseniz tek tapu üzerinden ortaklarla birlikte konut sahibi olabiliyorsunuz. Dilerseniz ikinci bir seçenek olarak Amerika’da ortaklar adına limited şirket kurup satın alacağınız konut veya konutları bu şirketin içine taşıyabiliriz. Bu süreç ekstra masraflar olmadan ekibimiz tarafından sizin adınıza gerçekleştiriliyor.

Limited şirket( LLC ) kurmadan da tapuya ortak alabilirsiniz fakat tavsiyemiz birden fazla kişi olduğunda hisse devretme ya da yeni hissedar ekleme gibi konularda  sıkıntı yaşamamanız için limited şirket seçeneğini değerlendirmenizdir.

Daha Fazlası İçin
Bizimle İletişime Geçin!