VegaWest olarak Amerika'da konut sahibi olma yolculuğunuzda size rehberlik etmek ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için buradayız.

1. Satın Alma Planlaması

Tanışma

Sürecimiz, konut yatırımı stratejilerinizi ve tercihlerinizi daha iyi anlamak ve VegaWest'in size neler sunulabileceğini açıklamak için bir tanışma toplantısı ile başlar.

Öncelikle toplantıda sizin yatırım tercihleriniz ile ilgili aklınızdaki seçenekleri konuşarak başlıyoruz. Sonrasında ise VegaWest nasıl bir firmadır, Amerika’daki konut yatırımı sürecinde sizin için neler yapabilir ya da bizimle çalışmaya başladıktan sonraki süreç nasıl ilerleyecek gibi konularla ilgili detaylı bir konuşma gerçekleştiriyoruz.

Amerika'da konut yatırım süreci ilk bakışta karmaşık görünebilir, fakat hiç endişelenmeyin. Tecrübeli bir inşaat firması olarak, tüm süreç boyunca yanınızdayız. Sürecin ilk aşamasında, Amerika'da yatırım yaparken karşılaşabileceğiniz prosedürler hakkında size detaylı bir şekilde bilgilendirme sunuyoruz. Böylece yatırım sürecinde hangi adımların izleneceğini ve nelerin bekleneceğini tam anlamıyla öğrenebilirsiniz. VegaWest olarak, size uygun yatırım seçeneklerini belirlemek ve tüm sürecin en verimli ve sorunsuz şekilde ilerlemesini sağlamak bizim en öncelikli görevimizdir.

Portföy Sunumu

Halihazırda inşaatı devam eden ve inşaatı bitmiş olan projelerimiz içerisinde size sunabileceğimiz geniş bir konut portföyümüz bulunuyor. Amerika'nın en iyi yatırım bölgelerindeki çeşitli konut seçeneklerini keşfetmenizi sağlayacak görseller ve açıklayıcı detaylar içeren bir portföy sunuyoruz.

Bütçenize Uygun Konut Araştırması

VegaWest olarak amacımız, müşterilerimize portföyümüzden en uygun ve değerli konut yatırımını sağlamaktır. Bütçenizi dikkate alarak, VegaWest portföyümüz içinde en ideal seçeneği bulmak için çalışıyoruz.

2. Satın Alma Süreci

Artık Amerika’da konut sahibi olmaya karar verdiniz, her bütçeye uygun portföyümüzdeki seçeneklerden size en uygun olanı da seçtiniz. Şimdi sıra satın alma sürecinde yapılacak işlemleri de öğrenmekte.

Satın Alınacak Konutun Sözleşmesi Avukatımız Tarafından Hazırlanır

Konut satın alma sürecinde hukuki belgeler büyük önem taşıyor. Bu nedenle, satın alacağınız konutun sözleşmesi deneyimli şirket avukatlarımız tarafından titizlikle hazırlanır. Sözleşme, taraflar arasındaki hak ve yükümlülükleri netleştirir ve sizin çıkarlarınızı korur. Sözleşmenin doğru ve eksiksiz hazırlanması için her ayrıntıya dikkat ediyoruz.

Satış Sözleşmeniz imzalandıktan sonra, sözleşmenin kendisi, satın alma vekaletiniz ve pasaport kopyanız yetki verdiğiniz Amerika’daki Gayrimenkul avukatına iletilir.Konutun değerinin %20'sini kapora olarak alıyoruz. Bu adım, konutun satın alma sürecinin maddi yükümlülüğünü yerine getirmenizi ve konutun sizin adınıza ayrılmasını sağlıyor.

Vergi Numarası Başvurusu

Amerika'da mülk sahibi olan herkesin bir Amerikan vergi numarasına (ITIN) ihtiyacı vardır. Bu nedenle eğer bir vergi numaranız yoksa sizin adınıza vergi numarası başvurusu yapıyoruz ve tüm süreci sizin de bilginiz dahilinde takip ediyoruz.  Vergi numarası alınması, konut sahipliği işleminden tamamen bağımsız ilerlemektedir. Vergi numaranız çıkmadan da konut sahibi olmanız mümkün.  Bu süreçleri VegaWest olarak size detaylı bilgiler aktararak takip ediyoruz.

Tapunuzun Adresinize Gelmesi

Tapunuz imzaya hazır olduğunda, sizinle iletişim halinde olarak geriye kalan %80'lik ödemenizi yapmanızı ve tapuyu resmi olarak devralmanızı sağlıyoruz. Bu süreç genellikle bir hafta sürüyor ve sizinle birlikte tapu devir işlemlerini takip ediyoruz.

Satın aldığınız konutun tapusu, sizin adınıza tescil edildikten sonra adresinize gönderiliyor. Tapunuzun FedEx kargo aracılığıyla adresinize 2-4 gün içinde gelmesini sağlıyoruz. Bu adım, konut sahipliğinin resmi olarak kaydedilmesini ve sizin konut sahibi olmanızı sağlıyor. Tapu onay  işleminden 1 ay sonra ise konutunuzun bulunduğu yerdeki ilgili belediyenin web sitesinde online olarak adınıza çıkan tapunuzu ve diğer bilgileri görüntüleyebiliyorsunuz.

Sonraki adımlar için sabırsızlanıyoruz ve Amerika'daki yeni yatırımlarınızda size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

3. Kiralama Süreci

Son adımımızda, konut sahibi olmanızı ve yatırımınızı değerlendirmenizi sağlamak için sözleşme ve kiralama sürecini ele alacağız. 

Kiracı Seçimi Yapıyor ve Gerekli Sözleşmeleri Yapıyoruz

Sizin adınıza uygun kiracıyı buluyor ve kiralama işlemlerini yürütüyoruz. Kiracı adaylarını değerlendirerek yüksek kriterlerimize uygun olanı belirliyoruz. Kiralama sözleşmelerini hazırlayarak, taraflar arasındaki hak ve sorumlulukları belirginleştiriyoruz.

Kira Sözleşmesi Yapıyoruz

Konutunuzun kiralanmasıyla ilgili olarak gerekli kira sözleşmesini sizin adınıza hazırlıyoruz. Bu sözleşmeler, kiracıyla ev sahibi arasındaki ilişkiyi düzenler ve tarafların haklarını korur. Sözleşmelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması için profesyonel destek sağlıyoruz.

Devlet Destekli Kira Sözleşme İşlemleri

Biz Vega west olarak kiracı tercihimizi devlet destekli programlara uygun olan adaylar arasından yapıyoruz. Devlet destekli kira programları ile ilgili sözleşmeleri sizin adınıza takip ediyoruz. Vergi ve diğer resmi prosedürlerle ilgili işlemleri düzenlemek ve sizin adınıza yapmak için gerekli adımları atıyoruz. Sizi bu süreçlerle ilgili bilgilendirerek, herhangi bir belge veya işlemle ilgili gereken adımları atmanızı sağlama sürecinde size rehberlik ediyoruz.

Konut Sigortası

Konutunuzu güvence altına almanız için konut sigortası hakkında size bilgi veriyoruz. Konut sigortası, yangın, kaza, doğal afet gibi durumlarda konutunuzu maddi olarak güvence altına alan bir sözleşmedir. Yani bu sigorta çeşiti zorunlu sigorta ve kasko sigortasını kapsamaktadır. Konut sigortasının yaklaşık maliyetini sizlere satış öncesi bildiriyor, satış sonrası size uygun olan ve konutunuzu kapsayan bir konut sigortası planı seçmenize yardımcı oluyoruz; konutunuzu olası risklere karşı koruma altına almanızı sağlıyoruz.

VegaWest olarak yatırımınızın her adımında, hem sizin hem evinizin yanındayız.

Kiracının Yerleşmesi ve Sonuç

Kiracı seçimi ve sözleşme işlemlerinin tamamlanmasının ardından, kiracının evinize yerleşmesini sağlamak için gerekli adımları atıyoruz. Kiracıya evin teslim edilmesi, anahtarların verilmesi ve gerekli bilgilendirmelerin yapılması gibi süreçleri yönetiyoruz. Kiracının sorunsuz bir şekilde evinize yerleşmesini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Bu adım aynı zamanda sözleşme sürecinin sonucunu da içerir. Kiracının evinize yerleşmesiyle birlikte kiralama süreci resmi olarak sonuçlanır. Kiracı evinize yerleştikten sonra ise devlet garantili kira geliriniz her ayın 16'sında banka hesabınıza yatırılıyor. Siz, ev sahibi olarak kiracıyla olan ilişkinizi sürdürürken, gerekli kiracı sigortası ve diğer önlemleri alarak yatırımınızı koruma altına almanızı sağlıyoruz.

Vegawest ekibi olarak sizin için değerli olan yatırımınızı güvence altına almak ve sorunsuz bir kiralama süreci sağlamak için gereken adımları atmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu üç adımlı süreç sayesinde, Amerika'da Türk vatandaşlarına ev sahibi olma fırsatını sunan firmamızın size sunduğu hizmetlerin ayrıntılarını sizinle paylaştık. Her adımda size destek olmak, sürecin sorunsuz ve keyifli bir şekilde ilerlemesini sağlamak için buradayız.

Sorularınız varsa veya daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunda, firmamızın iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. Size Amerika'da ev sahibi olma yolculuğunuzda yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.

Amerikan Vatandaşı Olmadan Amerika'da Ev Almak Mümkün!